Ostatní pejsci

Ettel Ellis Kelečský poklad – Elísek – hladkosrstý foxteriér nar.: 18. 8. 2004Ellis_profilovka

Ellísek byl pořízen rodičům, za peníze nás dětí, proto aby se neváleli doma a aby měli prostě něco milého a chlupatého. Byla to náhrada za Beníka, který musel být v dubnu stejného roku utracen pro nemocné srdíčko. Nechtěli psa na léto, aby si prý užili bezstarostné léto. Původně nechtěli pas vůbec a pak se změnila podmínka na to, že nechtějí NEPSA 😀 Tak jsem vybírala něco takového. Prý nemá moc línat 😀 Tak máme strakatou loveckou bestii, ze které padají chlupy jak z prachovky 😀 Přijel za námi až ze Vsetínského kraje ze obce Kelč. Ovšem Ellísek je mimořádný foxteriér a my ho milujeme. Jeden čas jsem s ním zkoušela něco cvičit, ale spíš to vypadalo jako hodiny neposlušnosti než poslušnosti 😀 no, ale něco umí, třba sedni, lehni, štěkej 😀 to umí nejlíp, nose touch, target na přední a i do bedničky si vlezl celý, trošku obíhat sloupky, otoč a panáček. Je nadšený do přetahování se o cokoli, takže s hračkou není problém, moc rád plave, honí traktory a motorky 😀 zvěř, tahá na vodítku, štěká na celou vesnici a strašně rád papá téměř cokoliv 😀 miluje malé bílé psy. Ellis je pes zahradní. Chodí na procházky a hraje si, odpočívá na zahradě a je hýčkán. Děkuji za něj Soně Sehnalíkové.

 Závody:   no tak maximálně v rychlosti žraní čehokoli – ne on nezávodí 😀

Výstavy:   Svod někdy z roku 2005 jaro, kdy naměřili ani ne v roce 40cm a měl malinko neposlušné ucho 😀 to jsme spravili žvýkačkou 😀 Dál jsme byli na klubovce v Olomouci, tam jsme dostali Déčko a v popisu bylo napsáno very big! Poslední byla Duo Cacib v Brně, kde nás zařadili do fen 😀 Tak jsem si musela ještě v kanceláři zařídit přepsání a pak jsme dostali Déčko a jeli jsme domů…

 

In memoriam

Beník – pudl toy – *červenec 1989 –  + duben 2004

Beník byl můj první pes. Já vždycky chtěla koně 😀 Kam?in_memorian No na balkón. Byla jsem do nich šílená. Nakonec jsem dostala Beníka. To byl pan pes. Když se na to podívám zpětně tak neuvěřitelně problémový pes, ale můj první že 😀 Byl přirozeně inteligentní a krásný. Neměl mě vůbec rád, páč já ho jako malá šestiletá holka ani trochu nešetřila a cepovala jsem ho denně 😀 Když si vzpomenu jaké bylo krmení :-/ Neexistovaly konzervy nebo granule, takže se vařilo, chudák mamka, která to samozřejmě odnesla. Beník byl vždycky hrozně hubený a byl rád když měl tak 2,8kg 😀 drobek. My to neřešili, stejně jako to, že věčně pajdal, kašlal a nejedl, že mu kvetly zuby tak hrozně, že v desti letech už měl jen pár kousků v tlamičce. I tak měl náš malý PLEMENÍK množství štěňat. Byl velmi žádaný, protože byl dovezen z druhého konce republiky. Když jsme koupili psa, koupili jsme ve stejné době i zahradu v Klučově. Tam Beník strávil většinu svého života. Užíval si tady svůj život na plný plyn 😀 A my s ním. Zde je i pochovaný.

Teď už vím, že kdybych měla takto nemocného psa, nikdy ho nenechám připustit k feně. V té době jsme byli halt nevzdělanci nevzdělaní. Ovšem Beník byl prostě dokonalý, parádně skákal, měl v té době srovnanou celou sídlištní smečku, byl tam jeden z prvních, tak ho psi z počátku hodně brali, uměl chodit přes silnici sám a zvládal čekat před obchodem bez uvázání, nevěděl co je to vodítko a obojek, i po náměstí uměl chodit bez těchto propriet. Miloval myšičky, piškoty a grilované kuřecí masíčko, rád spal v posteli, respektive nikde jinde nespal, pěkně na polštáři u pánečka 😀 Byl šílený když feny háraly. Doprovázel nás všude autem i pěšky. Byl s námi několikrát v Německu a různě po dovolených. Není fotka na kterou by se Beník nějak nevecpal 😀

Byl to prostě první pes a na toho se nikdy nezapomíná. Doufám že si užívá to období za duhovým mostem. Už je to před 9let co není mezi námi, ale stejně na něj stále rádi vzpomínáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *