Coudík

Jméno:   Coudy Coudy_profilovka
Chovatelská stanice:   Emily Bohemia
Plemeno:   australský ovčák
Datum narození:   9. 4. 2010
Barva: Blue Merle s pálením a bílými znaky

Matka:   Amy Mladá Živa
Otec:   Ch. Sunswapt´s Shadow

Průkaz původu – ZDE

Zdraví
Plnochurý, nůžkovýCoudy_profilovka2
Výška: 53 cm
Váha: 22 kg

DNA PRA, CEA – po rodičích čistý
DNA HSF4 – +/+
RTG DKK A/A
MDR1 +/- a DM nepostižen
DOV září 2011 prostý (MVDr. Trnková)
DOV duben 2014 prostý (MVDr. Trnková)
DOV květen 2016 prostý (MVDr. Trnková)

Ocas dlouhý

Coudík je můj první pes za moje peníze 😀 Dovezla jsem si ho z nedaleké vesničky, kousek za Jaroměřicemi nad Rokytnou, z Blatnice.  Zde ještě do února 2013 bydleli Koření se svou chovnou stanicí Emily Bohemia.  Když jsem věděla,  že jsem dostala konečně práci tady u nás na Vysočině, hned jsem koukla do inzerátů a našla tuhle chovku a zrovna měli pupíčky 😀 Zajela jsem tam a musela hodně přesvědčovat, že jsem ta pravá, hned jsem dostala nabídnuté to nejnadějnější štěně ( v plánu byly přece výstavy), pomazlila jsem je a jeli jsme domů. Coudy byl náš 😀 Jelikož jsem musel hodně stěhovat věci z Čáslavi domů, jezdila jsem docela v pravidelných intervalech i na návštěvu Coudíka, složila jsem zálohu a už jen navštěvovala. Byla jsem ráda, že byli manželé Koření ochotní si Coudíčka nechat o chvilku dýl než odejdu z Čáslavi úplně. A tak jsem ji mého miláčka odvezla poslední červnový den domů společně se starým známým, který se nabídl, že mi pomůže.

Doma to nebylo jednoduché. Ellis nebyl zvyklý na žádnou zvířecí společnost. Bála jsem se aby se něco nestalo, ale nakonec mě napadlo dát Ellíka na vodítko a tak korigovat jeho možné nevhodné chování a hurá a si za půl hodinky popocházení po zahradě jsem Ellíska pustila z vodítka a on se choval naprosto nad očekávání. Nebyl z návštěvy nadšený, ale dával to z přehledem. Později pochopil, že je to malé, chlupaté, otravné na dýl než na návštěvu a začal s výchovou. Ovšem postupně si Coudík získal srdíčko Ellíska a po 14 ti dnech obav jak to bude, se ti dva skámošili a dokonce si začli hrát na přetahovanou na honěnou 😀 Stala se z nich smečka 😀

Děkuji za něj Míle a Jardovi Kořeným.

2 thoughts on “Coudík

  1. Nikdy nezapomenu, jak jsem tě viděla s Coudíkem poprvé. Bylo to v listopadu 2011 na MVP v Praze. Já byla ze všeho vykulená a Capča s Cofee taky, protože jsme byli na výstavě poprvé. Ty jsi na nás byla moc hodná, bavila jsi se s námi, nabídla jsi nám na půjčení výstavní obojek a vodítko a Coudy byl taky strašně přátelský a krásný. :-)))

    1. Aha 😀 tak přiznávám, že si vůbec nepamatuji 😀 ale vím, že mě štvalo V3 za to že jsem dlouhý :-/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *